Interiérové steny

„Krvácanie“

Pod „krvácaním sa rozumejú škvrny na novom nátere, ktoré môže spôsobiť zvyšková farba pod novým náterom. Pred opätovným natretím by ste mali príslušné miesta ošetriť základným náterom na prekrývanie škvŕn.

Praskliny/opu­kávanie

Ak sa v novom nátere objavia trhliny, mal by sa náter obrúsiť a pred ďalším natieraním trhliny vyplniť.

Trhlinky

Pri natieraní novej omietky sa môžu objaviť jemné vlásenkové trhlinky. V prípade, že k tomu dôjde, mali by ste ich po prvom natieraní vyplniť vhodnou výplňou, ktorú potom pred nanesením ďalšej vrstvy farby jemne zbrúsite.

Zvetrávanie

Biele, práškové a sypké substancie, ktoré sa občas vytvoria na povrchu. Mali by ste ich odstrániť obrúsením za sucha, aby sa už viac neobjavovali.

Odlupujúci sa náter

Ak už bola v predtým uvedená plocha natieraná, môže dôjsť k určitému odlupovaniu farby. Pred ďalším náterom je potrebné všetku opadávajúcu a odlupujúcu sa farbu odstrániť.

Presvitanie

Pokiaľ predošlý náter presvitá (preráža) pod novou vrstvou farby, je to zvyčajne spôsobené nerovnomerným nanesením farby alebo jej prílišným rozotrením. V tomto prípade by ste mali naniesť novú vrstvu farby.

Vlhkosť

Ak je povrch pred natieraním príliš vlhký, mali by ste ho nechať pred náterom vyschnúť.

Pleseň/plesnivina

Ak sa na povrchu vyskytnú plesne, je potrebné pred náterom povrch ošetriť sterilizačným roztokom a pleseň odstrániť.

Diery po klincoch

V dôsledku odstránenia tabulí zo stien môže dôjsť k vzniku viditeľných dier. V takom prípade by ste mali omietku zarovnať, nechať ju vyschnúť a potom zaplniť interiérovým tmelom.

Poprašok na povrchu omietky

Na povrchu omietky sa môže nachádzať jemný poprašok. Pred samotným náterom by ste ho mali odstrániť suchým štetcom alebo handrou, nie brúsnym papierom.

Poréznosť

Poréznosť ovplyvňuje absorpciu náteru. Ak je povrch porézny, mali by ste prvý náter nariediť alebo použiť vhodnú základnú farbu.

Pľuzgierovitý povrch tapety

K tomuto javu môže dochádzať v dôsledku nedostatočne priľnavého povrchu alebo nedostatočnej prípravy povrchu pred náterom. Pľuzgier odstránite jeho opatrným narezaním a nanesením lepidla na vnútornú časť papiera a na stenu. Lepidlo nechajte vsiaknuť a následne papier zahlaďte.

Odlepovanie okrajov tapety

Môže to byť spôsobené nedostatočnou priľnavosťou starých tapiet, ktoré by sa mali naspäť prilepiť novým náterom.

Lepkavosť

Požitie farieb Vinyl Soft Sheen (jemný lesk) alebo Vinyl Silk (hodvábny lesk) na fúkaných vinylových povrchoch môže občas spôsobiť lepivosť. Tomuto problému predídete tým, ak ako počiatočný náter použijete vinylovú matnú farbu.

Nerovnomerný náter na tapete

Po natretí fúkaných alebo reliéfnych tapiet sa náter môže občas javiť ako škvrnitý alebo nedostatočne vyplní reliéf. Tomu sa dá predísť používaním vhodných valčekov na maľovanie, ktorý sú vhodné na daný reliéf.

Vyhľadávanie produktov

Nájdite správny produkt pre váš projekt výberom z týchto možností:

Katalóg

Začínate projekt?
Nájdite všetko, čo hľadáte v našom Katalógu produktov.

Kontakty

Telefón

INFOLINKA: 0800 700 001

Pracovná doba: 8.00 – 17.00

Pošta

PPG Deco Slovakia, s.r.o.
Johnstone´s Mar­keting Manager
Kamenná 11
010 01 Žilina
Slovenská republika

© 2011 Johnstone´s Pa­int