Exteriérové plochy

Špina/nečistoty

Kvôli špine či nečistotám na povrchu nedôjde k dobrému priľnutiu náteru. Jediným riešením je pred samotným náterom odstrániť všetky nečistoty.

Pleseň/plesnivina

Na exteriérovom povrchu môžu rásť plesne. Pred náterom je potrebné povrch ošetriť sterilizačným roztokom a pleseň odstrániť.

Korózia

Hrdzou sa rozumie oranžová/hnedá vrstva, ktorá sa vytvára na povrchu kovu. Pred maľovaním náteru by ste mali všetku hrdzu odstrániť a povrch najskôr natrieť príslušnou základnou farbou a až potom naniesť vrchnú farbu. V prípade, že dochádza k hrdzaveniu na plastisolových krytinách alebo na práškovanom povrchu, mali by ste tento povrch obrúsiť až na čistý kov.

Odlupovanie

Ak už bola v minulosti uvedená plocha natieraná, môže dôjsť k určitému odlupovaniu farby. Pred ďalším náterom je potrebné všetku opadávajúcu a odlupujúcu sa farbu odstrániť.

Nový plastisolový či práškovaný povrch

Všetok nový plastisolový povrch je potrebné pred samotným náterom vystaviť poveternostným vplyvom. Povrch by ste nemali natierať, pokým dostatočne nezvetrá. Poškodenie plastisolových či práškovaných povrchov

Všetky plochy pri ktorých došlo k poškodeniu povrchu v dôsledku nárazov alebo opráv je potrebné vymeniť.

Mastnota

Pri práci s pozinkovanou oceľou občas na jej povrchu zostávajú mastné zvyšky ako pozostatok galvanizačného procesu. V prípade, že dôjde k takejto situácii, je potrebné všetku mastnotu z povrchu očistiť čistiacim a odmasťovacím prostriedkom

Lesklý povrch

Pozinkovaná oceľ môže mať niekedy veľmi lesklý povrch, ktorý vzniká ako dôsledok galvanizačného procesu. V prípade, že k tomu dôjde, mali by ste pred samotným náterom aplikovať na povrch leptavý roztok.

Korózia

Na exteriérovom kove sa môže občas vyskytnúť vrstva bielej soli. Pred natieraním by sa mala ľahkým pohybom zotrieť. Pritom si treba dávať pozor, aby sa nepoškodili kovový povrch.

Vyhľadávanie produktov

Nájdite správny produkt pre váš projekt výberom z týchto možností:

Katalóg

Začínate projekt?
Nájdite všetko, čo hľadáte v našom Katalógu produktov.

Kontakty

Telefón

INFOLINKA: 0800 700 001

Pracovná doba: 8.00 – 17.00

Pošta

PPG Deco Slovakia, s.r.o.
Johnstone´s Mar­keting Manager
Kamenná 11
010 01 Žilina
Slovenská republika

© 2011 Johnstone´s Pa­int