EKO Label

Interiérový náter značky Johnstone´s vyhovel kritériám v oblasti znižovania negatívneho dopadu na životné prostredie a získal európsku známku „Ecolabel“

Interiérový náter Johnstone´s Co­vaplus Vinyl Matt získal „ekoznačku“ Ecolabel, udeľovanú výrobkom s minimálnym negatívnym dopadom na životné prostredie. Označenie Ecolabel predstavuje systém, ktorý zaväzuje výrobcu predávať produkty, ktoré sú ohľaduplné k životnému prostrediu, a to po celú dobu ich životného cyklu. Tuto známku môžu získať iba výrobky, ktoré zodpovedajú prísnym ekologickým normám nastaveným Európskou úniou. Johnstone´s Co­vaplus Vinyl Matt je súčasťou novej rady s označením „Ecological Solutions from PPG™“ (Ekologické riešenie od PPG™), ktorá zahŕňa výrobky, ktorých produkcia, nákup, používanie a likvidácia rešpektuje požiadavky na zníženie negatívnych dopadov na životné prostredie. Viac na www.johnstonestrade.com/ecolabel.

EU Ecolabel je dôležitým ocenením v oblasti životného prostredia, udeľovaným Európskou úniou už od roku 1992. Jedná sa o dobrovoľný projekt, ktorého cieľom je podporovať podniky vo výrobe produktov a služieb šetrnejších k životnému prostrediu. Produkty a služby ocenené značkou Ecolabel spotrebitelia rozpoznajú podľa výrazného zeleno-modrého loga s motívom kvetiny. Ide o známku či označenie, ktorému môžu skutočne veriť. Kritéria sú dohodnuté na európskej úrovni, po rozsiahlych konzultáciách s odborníkmi, a samotné označenie je udelené až po overení, že výrobok skutočne spĺňa vysoké normy v oblasti ochrany životného prostredia. Dnes EU Ecolabel pokrýva širokú škálu produktov a služieb, pričom ďalšie skupiny sa neustále doplňujú. V súčasnej dobe vlastnia známku napríklad niektoré čistiace prostriedky, kozmetika, textil a obuv, elektronika, nábytok, maziva alebo služby ako sú turistické ubytovne a kempy. Viac na www.ecolabel.eu.

Johnstone´s Co­vaplus Vinyl Matt

Covaplus Vinyl Matt Emulsion značky Johnstone‘s je matný vinylový maliarsky náter určený na dekoráciu stien a stropov v interiéri. Použitím tejto náterovej hmoty dosiahnete konečnú povrchovú úpravu, ktorá je trvanlivá a odolná voči vyblednutiu a zažltnutiu. Náter je umývateľný, s vysokou krycou schopnosťou a dlhodobo stálofarebný. Povrchy natrené náterom Covaplus Vinyl Matt Emulsion zostávajú zamatovo matné. Výrobok je v predaji v odtieni Brilliant White (žiarivá biela), ale prostredníctvom Johnstone’s tó¬no­vacieho systému je celkovo dostupných okolo 15 500 odtieňov podľa vlastného priania zákazníka.

Rada „Ecological Solutions from PPG™“ zahŕňa existujúce výrobky značky Johnstone´s, ktoré boli akreditované známkou Ecolabel a ktorým boli priznané minimálne na životné prostredie počas ich životného cyklu od získavania surovín, cez výrobu a použitie až po likvidáciu. Cena týchto výrobkov sa získaním známky nezvýšila. Ide tak o riešenie spoločnosti PPG pre lepšie životné prostredie, ktoré zákazníka nebude stáť ani euro navyše. Všetky tieto výrobky naviac majú aj minimálne VOC (obsah prchavých látok), čo ešte viac zníži ich dopad na životné prostredie. Zavedenie rady „Ecological Solutions from PPG™“ predstavuje záväzok spoločnosti PPG a značky Johnstone´s byť výrobcom náterových hmôt zodpoveným voči životnému prostrediu aj spoločnosti. Číslo certifikácie výrobku je UK/07/003.

Johnstone´s Co­vaplus Vinyl Matt je dostupné v 1 l, 2.5 l, 5 l a 10 litrovom balení.. Viac informácií o výrobkoch Johnstone´s na našom trhu na www.johnstones.cz.

Vyhľadávanie produktov

Nájdite správny produkt pre váš projekt výberom z týchto možností:

Katalóg

Začínate projekt?
Nájdite všetko, čo hľadáte v našom Katalógu produktov.

Kontakty

Telefón

INFOLINKA: 0800 700 001

Pracovná doba: 8.00 – 17.00

Pošta

PPG Deco Slovakia, s.r.o.
Johnstone´s Mar­keting Manager
Kamenná 11
010 01 Žilina
Slovenská republika

© 2011 Johnstone´s Pa­int